T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Kaymakam Sayın Mustafa GÜLER, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan kurslarda yapılan çalışmaların ve ürünlerin sergileneceği, "Hayat Boyu Öğrenme Şenliği’’nin açılışına katıldı.
Program, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşımızın okunması ve açılış konuşmalarının yapılmasının ardından Kaymakamımız Mustafa GÜLER ve protokol üyelerinin kurdele kesimi ile sergi açılışı gerçekleştirildi.
Açılışın ardından, Kaymakam GÜLER Halk Eğitim Merkezlerinde açılan okuma yazma kurslarını tamamlayarak belge almaya hak kazanan kursiyerlerin sertifikalarını taktim etti. Belge takdiminin ardından program halk oyunları gösterileri ile devam etti.
Şenlik programında 11 ilçe Halk Eğitimi Merkezleri tarafından, Süleymanpaşa-Cam, Deri, Dokuma, Epoksi, Amigrumi, Heykel, Makreme, Tel Kırma, Moda Tasarım, Ebru, Okuma-Yazma, Halk Oyunları; Çorlu -El Sanatları, Çini, İğne Oyası, Çocuk Gelişim Alanı, Halk Oyunları; Çerkezköy-Giyim Üretimi, Çocuk Gelişimi, El Sanatları; Marmaraereğlisi- Ahşap Yakma, Yağlı Boya; Ergene - Rölyef, İğne Oyası; Muratlı- Ahşap Boyama, Giyim; Hayrabolu - El Sanatları, Giyim; Malkara - El Sanatları, Nakış, Giyim; Şarköy-El Sanatları, Türk İşaret Dili; Saray-Sepet Örücülüğü, Ahşap Yakma; Kapaklı- Filografi, Rölyef gibi ürünler ve kursiyerlerin yaptıkları daha pek çok ürün sergilendi. Şenlikte, KADEM ve Karacakılavuz Küçük Sanat Kooperatifi'nin tanıtım stantları da yer aldı.
Şenliğe Kaymakamımız Sayın Mustafa Güler’ in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Aydoğan Tulgar, Ak Parti İl Başkanı Ali Gümüş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezleri Müdürleri, kursiyerler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.